Jak zlecić posadzki miksokretem lub tynki gipsowe w Lublinie i na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy?

Wykończenie budynku wiąże się z koniecznością przeprowadzenia wielu różnych robót. Wśród nich szczególnie istotne z uwagi na późniejszą eksploatację okaże się właściwie przygotowanie we wszystkich pomieszczeniach odpowiednich podłóg. Metodą na uzyskanie dobrych efektów w stosunkowo krótkim czasie i przy zminimalizowaniu ponoszonych kosztów jest zdecydowanie się na posadzkę miksokretem. W Lublinie usługi w tym zakresie proponuje firma Usługi Remontowo-Budowlane Jarosław Kociuba, zajmująca się także układaniem tynków gipsowych i cementowych oraz stosowaniem styrobetonu i keramzytu. Przekonajmy się, czym charakteryzuje się ta technologia i sprawdźmy, co się z nią wiąże.

Czym jest miksokret?

Miksokret to urządzenie, które umożliwia błyskawiczne przygotowanie mieszanki składającej się z kruszywa budowlanego o odpowiednim uziarnieniu, cementu i wody oraz właściwie dobranych dodatków uszlachetniających m.in. plastyfikatorów. Kluczowe dla uzyskania masy nadającej się do użytku będzie prawidłowe dobranie proporcji oraz dokładne wymieszanie komponentów. Miksokret jest również w stanie podać gotowy materiał do wnętrza pomieszczeń przez specjalne rury o dużej średnicy, co przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego na całą operację. Ponieważ powstająca mieszanina zawiera stosunkowo mało wody, jest ona dość spoista, podaje się ją więc punktowo, tworząc charakterystyczne „kopce”, które następnie są rozprowadzane i wyrównywane ręcznie z użyciem odpowiednich łat.

Dlaczego warto korzystać z miksokreta?

Użycie miksokreta pozwala na szybkie przygotowanie materiału oraz sprawne ukończenie posadzki w znacznie krótszym czasie, niż przy posługiwaniu się metodami klasycznymi. Właściwe rozprowadzenie poszczególnych składników dzięki użytemu agregatowi korzystnie wpływa na parametry wytrzymałościowe oraz trwałość podłogi. Firmy stosujące miksokreta są też w stanie zaproponować atrakcyjne ceny.